Táborok

Városi Piac

Szakfeladatok

Parkolási csoport

Útfelújítási térkép

Uszoda

Atlétikai központ

Csónakázó-tó

Temető fenntartás

Szakfelügyeleti megrendelő

Bregyó Sportközpont

Hírek

Természetvédelem

Hulladékszállítás

Hirdetés
Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés

Adatszolgáltatás
 
  Kultúra  -  2012. 12. 03.
A hétvégén rendezték meg a Vörösmarty Mihály szavalóverseny döntőjét
December 1-jén rendezték meg a Vörösmarty Mihály megyei szavalóverseny döntőjét a Vörösmarty Általános Iskolában. Külön megmérettetést szerveztek az alsótagozatos, a felsőtagozatos és a középiskolás diákoknak is. Az első helyezettek a könyvjutalom mellett Nagy Benedek szobrászművész Vörösmarty emlékplakettjét, a Vörösmarty Színház által felajánlott színházjegyet és egy értékes, külföldi szálláshely igénybevételére jogosító felajánlást vehettek át az Andromeda Travel Kft. jóvoltából.
 Az alsó tagozatosoknál  Mózner Lászlóné,  Ezredéves Általános Iskola pedagógusa, Závodszky Noémi, a Vörösmarty Színház dramaturgja, irodalmi munkatársa és Papp Károlyné tanár zsűrizett. Helyezettek: 2. Mezősi Zóra - Vörösmarty Mihály Általános Iskola, 3. Kálfári Dóra - Beethoven Általános Iskola, Martonvásár, 3. Harza Márk Noé - József Attila Általános Iskola, Pusztaszabolcs. Különdíjat kapott Bánfalvi Bendegúz, a Velence Zöldliget Magyar Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola diákja. 
 A felső tagozatosoknál Kuna Károly színművész, Dr.Varga Gyuláné, a  Vörösmarty Megyei Gyermek Könyvtár volt igazgatója és Bobory Zoltán,  Vörösmarty Társaság Elnöke zsűrizett. Helyezettek: 1. Kajári Rebeka -  Ciszterci Szent István Gimnázium, 2. Mihály Szidónia - Vörösmarty Általános, Közép és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kápolnásnyék 2. Horváth Karina Sárosdi KISZI Farkas Gyula Általános Iskola 3. Jenei Martin Vörösmarty Általános, Közép és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kápolnásnyék 3. Nagy Boglárka Róza Kodály Zoltán Általános Iskola. Különdíjat vehetett át Rick Alma, az ÁMK Sárszentmiklósi Általános Iskola diákja.
 A középiskolásoknál  Bakonyi Kovács István főiskolai tanár, Sághy Tamás színművész és Román Károly tanár, városunk díszpolgára zsűrizett. Helyezettek: 1. Schnee Helga - Tóparti Gimnázium, 2. Véninger Bianka - Vasvári Pál Gimnázium, 2. Kiss Krisztina - Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, 3. Solymossy Balázs - Ciszterci Szent István Gimnázium, 3. Kós Mátyás - Vörösmarty Általános, Közép és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kápolnásnyék.

Oldal küldése emailben    Oldal nyomtatása